Lacrosse > Mužský lakros > Junioři na Anglii nestačili, narazí opět na Izrael

Junioři na Anglii nestačili, narazí opět na Izrael

24.7.2024

Na mistrovství Evropy juniorů ve fieldlakrosu budou čeští reprezentanti bojovat v Polsku o konečnou pátou až osmou příčku. Rozhodla o tom porážka 7:14 ve čtvrtfinále od Anglie. Češi ve čtvrtek v 11.30 vyzvou Izrael, proti kterému hráli už v základní skupině.

Stejně jako přesně před týdnem ženy na ME v Portugalsku, nastoupili ve čtvrtfinálovém souboji i čeští junioři proti Anglii. A stejně dopadla i první čtvrtina (2:2). Také ve druhé části drželi Češi s favoritem krok a na začátku třetí periody dokonce snížili na 4:5. Pak už se ale dařilo hlavně Angličanům a vytvořili si zejména v závěrečné čtvrtině nedostižný náskok. Nakonec vyhráli 14:7.

Na straně vítězů dal pět branek George Shonfeld, čtyři přidal Hugo Peel. Oba jsou na nejvyšších příčkách kanadského bodování ME. Na české straně dal dvě branky Lukáš Kučera, Cayden Bartušek také skóroval a na turnaji už má bilanci 10 gólů a čtyř přihrávek, stejně je na tom Kučera.

Český tým bude bojovat o páté až osmé místo. Už zítra od 11.30 nastoupí ve Vratislavi proti Izraeli, který dnes prohrál ve čtvrtfinále s Německem 2:7. Češi už s Izraelem hráli na začátku turnaje v základní skupině a prohráli 4:14. Postupně jdou ale jejich výkony nahoru. Už nyní je však jasné, že český výběr neobhájí bronz z ME 2019 v Praze.

V semifinále zítra narazí Anglie na Německo a Irsko vyzve Švédsko, které porazilo domácí Poláky těsně 10:9.

Text: Pavel Urban