Lacrosse > Ženský lakros > Statečný boj proti Anglii! Češky budou bojovat o páté místo

Statečný boj proti Anglii! Češky budou bojovat o páté místo

17.7.2024

České reprezentantky narazily ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v Portugalsku na obhájkyně titulu z Anglie. Po třech čtvrtinách byl stav nerozhodný 3:3, v poslední části ale Angličanky rozhodly o svém vítězství 8:4 a postupu do semifinále.

Do zápasu vstoupily Češky nebojácně. Přestože prohrávaly, dva rychlé góly Michaely Srchové a Markéty Fišerové přinesly obrat. Ještě do přestávky však Angličanky srovnaly. Druhá čtvrtina přinesla jediný gól, a to z lakrosky Fišerové. Na druhé straně pracovala skvěle obrana v čele s brankářkou Kateřinou Nájemníkovou. Vyrovnaný průběh první poloviny zápasu a nízký počet gólů připomněl loňské finále ME juniorek v Praze, kde se utkali stejní soupeři.

Drama pokračovalo, ve třetí části skórovala naopak pouze Anglie. Na začátku poslední části rozhodla přesilovka. Zatímco Češky v ní úspěšné nebyly, soupeřky skórovaly hned dvakrát. Nakonec tým z ostrovů zvítězil 8:4, když skóre mezitím jen korigovala Daniela Pešková. Češky ovšem předvedly skvělý výkon a favoritovi vzdorovaly statečně celý zápas.

Svěřenkyně trenéra Adama Ondráčka nyní čekají boje o páté až osmé místo, přičemž sedm nejlepších se kvalifikuje na MS 2026. Zítra český tým nastoupí proti Německu. V semifinále se utkají Anglie se Skotskem a Wales s Izraelem.

„Holky hrály naprosto skvěle, padesát minut odváděly výbornou práci. Myslím, že to Angličanky vůbec nečekaly. Rozhodly chvíle po naší žluté kartě,“ hodnotil duel Ondráček a dodal: „Říkali jsme si před zápasem, že to bude o sebeobětování a aby si mohly holky večer, až se kouknou do zrcadla, říct, že jsou na sebe hrdý. A já myslím, že na sebe můžou být hrdý.“

Text: redakce