Lacrosse > Bojovný výkon na Anglii nestačil, další metou je na MS Japonsko

Bojovný výkon na Anglii nestačil, další metou je na MS Japonsko

26.9.2024

Velký zápas čekal českou boxlakrosovou reprezentaci na mistrovství světa v Utice. Ve čtvrtfinále se střetla s Anglií, které však podlehla 8:13. Už zítra se Češi utkají opět od 19 hodin SELČ s Japonskem, které nestačilo na Kanadu. Půjde o bitvu o konečné páté až osmé místo.

Český celek sice po gólu Jiřího Loskota vedl, ale už v sedmé minutě se dostala Anglie do vedení a to do konce zápasu už nepustila. Ale první polovina zápasu rozhodně nebyla z české strany špatná. Hlavně tři góly během dvou minut ke konci druhé periody daly Čechům naději na obrat. V tu chvíli byl stav 7:5 pro Anglii.

Na rozdíl dvou branek se tým v červeném dostal ještě ve třetí části, ale v jejím závěru se povedlo Anglii odskočit na 11:6, což se ukázalo jako rozhodující náskok. Po dalších dvou brankách týmu z ostrovů nahradil na posledních deset minut v české brance Viktora Bláhu Josef Slavík, př tom Bláha do té doby skvělými zákroky držel české naděje.

Anglie už pak náskok udržela. Čechům se tentokrát nedařilo proměňovat ani největší šance, častokrát skvěle zasáhl gólman soupeře Cam MacLeod. Na druhé straně se ale činil i Slavík, a tak Anglie nakonec zvítězila 13:8 a postoupila do semifinále. Pavel Srch si na české straně připsal hattrick.

„V prvním poločase jsme byli Anglii rovnocenným soupeřem a v tu chvíli nikdo nemohl očekávat, jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme. Pak se projevilo, že oni mají zkušenější tým a že nám takhle těžké zápasy v sezoně prostě chybějí,“ hodnotil utkání kapitán českého týmu Jakub Výmola.

Český národní tým čekají boje o konečné páté až osmé místo. Chce si stále vylepšit sedmou příčku z posledních dvou šampionátů. Už zítra narazí na Japonsko, které ve čtvrtfinále prohrálo s Kanadou 4:22. Ve druhém semifinále se utkají týmy USA a Haudenosaunee.

„Na zápas s Japonskem se těšíme. Myslím, že budeme favoriti, i když to bude těžký soupeř. Když do utkání dobře vstoupíme jako s Anglií, tak by to mělo být bez problémů,“ věří Výmola.

Text: Pavel Urban

Chcete hrát soutěž sixes (NLSM) i na jaře souběžně s NBLL?