Lacrosse > Češi obsadili na MS šesté místo, Izrael rozhodl ve druhé polovině

Češi obsadili na MS šesté místo, Izrael rozhodl ve druhé polovině

29.9.2024

Poslední utkání na světovém šampionátu v boxlakrosu české reprezentaci nevyšlo. Náročný program se podepsal na únavě. Přes poměrně vyrovnanou první půlku utkání Izrael v bitvě o pátou příčku dominoval po velké přestávce a vyhrál jasně 18:10. Český výběr tak skončil v Utice šestý.

Oba týmy se střetly na MS v roce 2015 ve čtvrtfinále, které vyhrál Izrael těsně 13:12. Pro Čechy šlo o sedmý zápas v osmi dnech. Oproti duelu s Japonskem padalo tentokrát v úvodní periodě poměrně dost branek. Vyrovnaný průběh nakonec přinesl Izraeli jen těsné vedení 5:4. Po pauze přidal další dvě branky. Češi naopak nevyužívali své šance.

Velká sprcha přišla na úvod třetí části, kdy Izrael skóroval třikrát za pouhých 43 sekund. Český tým opět skóroval po dlouhých 24 minutách. Když pak odskočil soupeř vzápětí už na 11:5, do branky se vrátil Viktor Bláha, který zápas začínal, ale mezitím ho nahradil Josef Slavík.

Pro Izrael, kde bylo i několik hráčů z profesionální NLL, už šlo v závěrečné čtvrtině hlavně o klidné držení respektive navyšování náskoku. Český tým v poslední desetiminutovce ještě zabral, dal tři rychlé góly a snížil v tu chvíli na 10:17. Konečný stav byl po závěrečné siréně 18:10 pro Izrael.

Češi tak obsadili šestou příčku, čímž vylepšili umístění z posledních dvou šampionátů. Naposledy byli šestí na úplně prvním MS v boxlakrosu v roce 2003. Tehdy se turnaje zúčastnilo jen šest týmů, letos osmadvacet. Izrael obhájil pátou příčku z roku 2019.

Text: Pavel Urban

Chcete hrát soutěž sixes (NLSM) i na jaře souběžně s NBLL?