6.4.2025 Text: Daniel Vejmelka | Foto: Kateřina Hrubá
Tři zápasy, tři výrazné výkony a jasné vzkazy od favoritů. Národní boxlakrosová liga pokračovala v rychlém tempu a tento týden nabídla vše – vyrovnaný radotínský duel, takticky vyzrálou výhru Zbraslavi a drtivý nástup Jižního Města proti nováčkovi SIS Grizzlies.
Red Custodes – White Custodes 19:15
Úterní aprílový večer v Radotíně přinesl pořádné derby – a rozhodně to nebyl žádný vtípek. White Custodes začali náporem a vedli 3:0, jenže Red Custodes se oklepali, otočili skóre a ve druhé periodě převzali otěže zápasu.
Tahounem Red Custodes byl tradičně Lukáš Kučera (6G+3A), dařilo se i Tomáši Knotkovi (4G+2A) a Šimonu Kučerovi (2G+3A). White držel ve hře Matyáš Knotek, který zaznamenal 7 gólů a potvrdil svou střeleckou formu. Výborný zápas odehrál také Jan Huleš (4G). Přestřelka nakonec skončila lépe pro Red Custodes, kteří potvrdili, že zkušenost v klíčových fázích utkání stále hraje zásadní roli.
Lakros Zbraslav – Panthers Wroclaw 9:4
Zbraslav navázala na předchozí výhru a znovu ukázala, že letos s ní musí každý počítat. Základ výhry proti Panthers položil famózní výkon brankáře Viktora Bláhy, který s úspěšností zákroků 93% doslova zavřel branku.
V útoku zářil Brian Witmer (1G+4A), dařilo se také Adamu Vejvodovi (2G), Tomáši Žipajovi (2G) a Marek Šafanda přidal gól a asistenci. I když Wroclaw dokázala několikrát zahrozit, Zbraslav byla kompaktnější, disciplinovanější a hlavně efektivnější. Druhá výhra v řadě dává Zbraslavi potřebné sebevědomí do dalších kol.
SK Lacrosse Jižní Město – SIS Grizzlies 17:2
Jižní Město si připsalo třetí vítězství v sezoně – a zároveň třetí na domácí půdě. Tentokrát to odnesli SIS Grizzlies, kteří se od začátku nedokázali dostat do tempa a čelili nekompromisnímu tlaku domácích.
Hlavní ofenzivní zbraní Jižňáku byl Michal Bambušek (4G+1A), ale na produktivitě se podílela celá sestava – Jan Fišer (3G+2A), Jakub Plechšmíd (2G+3A) nebo Matěj Dřízhal (2G+1A). Obrana nepouštěla soupeře k ničemu a brankář Martin Bartuška kryl 89% střel. Po třech domácích zápasech teď Jižní Město čeká série venkovních utkání. Forma z domácí haly je ale výbornou pozvánkou na další kola.
NBLL pokračuje ve středu 9. dubna, kdy se utkají Red Custodes a Lakros Zbraslav od 19.30 na Radotínském hřišti.