Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: První výhry v Czech Sixes Elite pro týmy White a The Good Stick

14.10.2024

Máme za sebou víkend nabitý lakrosem. Na Pražačce se hrálo první kolo hned několika soutěží v sixes. V televizních zápasech vyhráli muži The Good Stick Co. 25:24 v prodloužení nad Fat Cats, v ženském souboji Czech Sixes Elite zvítězil výběr White 15:12 nad Red. Turnaj ve Frankfurtu vyhráli v kategorii do 20 let LCC Wolves, když ve finále zdolali Jižní Město. Pořádně živo bude i tento víkend.

„Bylo to skvělé, rychlé, vyrovnané, hrozně nás zápas bavil, tak doufám, že i diváky,“ řekla po premiéře lakrosu žen v přímém televizním přenosu Linda Semeráková. Ta hrála před kamerami Sporty TV v týmu Red, který vedl ještě v desáté minutě, pak šel ale bílý celek do vedení, které dlouho držel. Čtyři minuty před koncem se červeným povedlo po sérii čtyř gólů srovnat. Závěr ale opět patřil týmu White, který nakonec vyhrál 15:12.

Pěti kanadskými body se na vítězné straně blýskla Markéta Fišerová, která si zápas také pochvalovala. „Bylo to parádní, byl krásný den, a navíc jsme vyhrály, takže jsme šťastné,“ uvedla Fišerová a dodala: „Čekaly jsme, že zápas bude hodně vyrovnaný. Přeci jen je to sixes, kde člověk nikdy moc neví, co se stane. Hrozně se mi líbí, že je to dynamické a nevyzpytatelné. My jsme hlavně chtěly během zápasu pořád zůstat v klidu, což se nám podařilo.“

Mužský televizní duel přinesl ještě rychlejší představení a hlavně gólovou smršť. Vždyť jen za první osmiminutovou čtvrtinu padlo jedenáct branek. Na začátku druhé části vedl tým Fat Cats o tři trefy a v jejím průběhu dokonce o čtyři, to ale v sixes nic moc neznamená. Po velké přestávce se povedlo třemi rychlými góly celku The Good Stick Co. srovnat na 12:12.

Přetahovaná pokračovala i ve zbytku duelu. A přestože Fat Cats ještě necelé dvě minuty před koncem vedli znovu tříbrankovým rozdílem, soupeř náskok dokázal smazat a srovnat na 24:24. V prodloužení pak trefil výhru pro The Good Stick Co. Cam Croasdaile, který zapsal celkem sedm kanadských bodů. Na druhé straně zaujal Matěj Kresl osmi góly, což byla třetina tref Fat Cats.

V sobotu se na Pražačce hrály také zápasy juniorské ligy dívek a druhá liga. V neděli přišla na řadu první Ženská lakrosová liga v sixes, tentokrát v klubových barvách. Radotín a Sokol I. Smíchov přihlásil po dvou týmech, pátým účastníkem je Jižní Město. Dva velmi těsné duely sehrál celek SIS Flamingos Grey, který nejdříve porazil Jižní Město těsně 13:12 a pak ve vypjatém utkání remizoval s LCC Blue 13:13. Právě tento radotínský výběr také předtím připsal výhru, a to 19:6 nad SIS Flamingos Purple. Posledně jmenovaný tým prohrál i s LCC White (7:24), kteří naopak nestačili na Jižní Město v poměru 13:17.

Reprízy obou zápasů Czech Sixes Elite můžete sledovat na Sporty TV dnes dopoledne. Duel žen začne v 10.20 a mužů v 11.40. Další várka všech uvedených soutěží se bude hrát o víkendu 16. a 17. listopadu.

Už druhé kolo sixes ligy mužů proběhlo v sobotu v Zábřehu. V úvodním utkání domácí Highlanders sahali po prvním vítězství v soutěži, ale pak zkušený tým Malešic duel otočiů a vyhrál 12:10. Druhý zápas už ale pražskému celku došly síly a podlehl Brnu Ravens jasně 14:24. V posledním souboji se domácí celek, mohutně podporovaný stovkou diváků, držel jen poločas, pak Brno převzalo otěže a vyhrálo 15:3. Před posledním listopadovým kolem mají šanci na celkové vítězství Malešice, Jižní Město i brněnští Ravens.

Sobotní představení zhodnotil bývalý dlouholetý reprezentant a hráč Malešic Tomáš Beran. „Po dlouhé době jsem si zase zahrál zápasy a myslím, že jsme nepředvedli špatný výkon. Běhat v sixes s mladíky z Brna a Zábřehu je ale pro mě dost vysilující a bylo to i vidět. Ale moc se mi líbilo uspořádání turnaje v areálu v Zábřehu, a hlavně mě nadchla divácká návštěva na zápasech,“ prohlásil Beran.

Ve Frankfurtu se hrál o víkendu už tradiční fieldlakrosový turnaj Scheider Cup, a to v kategoriích do 14 a do 20 let. České týmy se rozhodně neztratily. V kategorii U14 skončily holky z Jižního Města na druhém místě, kluci na třetím. Pikantní bylo finále juniorů do 20 let, v němž se střetli radotínští Wolves a Jižní Město. Nakonec zvítězili Vlci 8:5.

Celá řada hráčů, kteří byli ve Frankfurtu, budou mít napilno také tento víkend, kdy pokračuje druhým kolem Juniorská boxlakrosová liga. V sobotu se v Malešicích hrají zápasy v kategoriích U8, U10 a U12, v neděli jsou na programu duely hráčů a hráček do 14, 16 a 20 let.

V sobotu budou v akci také další české týmy. V rámci fieldlakrosu při dalším kole Slovenské lakrosové ligy. Červené Pečky se utkají proti Skalici a týmu Vienna Monarchs právě ve Vídni, do Brna se k domácím Ravens přidají celky z Jižního Města a Budapešti. Na obou místech se začíná shodně v 10.30. V neděli pak vyvrcholí letošní druhá boxlakrosová liga, která se hraje přes kalendářní rok.

V akci budou od soboty do úterý také juniorky, ať už na klubové úrovni, tak v rámci reprezentace ze Střediska talentované mládeže. Změří totiž síly s celky anglických škol Haberdashers School a Claremont.

Text: Pavel Urban

Chcete hrát soutěž sixes (NLSM) i na jaře souběžně s NBLL?