Lacrosse > Ženský lakros > Češky skončily ve skupině ME druhé, musejí do prolínacího zápasu proti Lotyšsku

Češky skončily ve skupině ME druhé, musejí do prolínacího zápasu proti Lotyšsku

15.7.2024

Po třech vítězstvích dnes prohrály české reprezentantky na evropském šampionátu v Portugalsku poslední zápas ve skupině C s Irskem 7:14 a čtvrtfinále si musejí teprve vybojovat v zítřejším duelu s Lotyškami. V bitvě o semifinále by je pak čekala ve středu Anglie.

Minulý čtvrtek začal český tým pouť na ME hladkou výhrou 20:2 nad Rakouskem. Anna Lottmann se blýskla hattrickem hned v prvních deseti minutách, nejvíce kanadských bodů nasbírala v zápase kapitánka Michaela Srchová, která k pěti gólům přidala jednu asistenci. Češky dovolily soupeřkám poprvé skórovat až deset minut před koncem.

O den později se svěřenkyně trenéra Adama Ondráčka střetly s Portugalskem. V zápase musely otáčet skóre a na hřišti zvítězily 13:9, všechny duely domácího týmu ve skupině ale byly kontumovány poměrem 0:12 ve prospěch soupeřů, protože ve výběru je více hráček ze zámoří bez portugalského pasu, než je dovoleno.

Po dni volna nastoupily Češky v neděli proti Norkám. Po rychlém vedení 3:1 přibrzdila český tým druhá žlutá a tedy červená karta pro Annu Lottmann. V pětiminutové přesilovce daly Norky dva góly a dostaly se do vedení 4:3. Ještě do přestávky ale přišel opět zvrat. Ve třetí části už Češky navyšovaly vedení a soupeřkám dovolily jediný gól za celou druhou polovinu utkání. Třemi důležitými asistencemi přispěla k celkové výhře 11:5 Isabella Keyes, hattrick zapsala Srchová.

Poslední duel ve skupině byl klíčový. Češky vedly po první čtvrtině 3:1 a v polovině utkání 5:4, třikrát navíc nastřelily tyčku. Třetí část ale vyhrály Irky jasně 5:0 a ve zbytku zápasu už nedokázal český celek náskok protivníka dohnat. Irsko nakonec zvítězilo 14:7 a skupinu C ovládlo.

Češky čeká zítra od 16.30 (17.30 SELČ) prolínací duel proti Lotyšsku. Pokud zvítězí, ve středečním čtvrtfinále narazí na Angličanky, které obhajují titul.

Text: redakce